8 Kasım 2017

Hakkımızda

Kurumumuz ilk olarak 31 Ocak 2006 tarihinde Hikmet Özer Cad. 48. sok. No:1-2 Etimesgut adresinde kurulmuştur. Kısa süre içerisinde eğitim ve tedavideki kalitesi ile ön plana çıkan kurumumuz, engelli bireyler ve ailelerinin güvenini kazanmış onların tam desteği ile hızla büyümüş, daha büyük bir mekan ihtiyacı ile Kazım Karabekir Mah. 2042 sok. No:25 daki geniş ve amaca göre planlanıp düzenlenmiş binasına taşınmıştır. Tam donanımlı yeni binasında eğitim ve tedavi hizmetlerine devam etmektedir. İstediklerinde engelli çocuğu olan ailelerimiz gelip kurumumuzu görebilirler.

AMACIMIZ

Engel olayı hem o kişi hem de aile için derhal çözülmesi gereken bir sorundur. Bu sorunun etkin bir şekilde çözümü bu konuda özveri ile çalışabilecek uzman kadronun kapsamlı bilgilerle donatılmasına, kooperasyonuna, tıbbi ve insan vücudunun bütün entegre parçalarının, sosyoekonomik ve biyomekaniksel yönlerden enine boyuna araştırılıp bilinçli, ısrarlı, düzenli, planlı ve uzun süreli olarak uygulamaya konulmasına bağlıdır. Merkezimizdeki tedavi ve rehabilitasyonun amacı hangi nedenle olursa olsun toplum içerisinden gelen bireylere yine maximum verimlilik kazandırabilmek ve tüketicilikten kurtarıp, bağımsız yaşama döndürmek ve üretici duruma getirmektir. Bu prensiple günümüz sosyal anlayışı içinde toplumu aydınlatarak engelli ve ailesinin sorunlarını çözmeyi  amaçlıyoruz.

VİZYONUMUZ

Çocuklarımızın mutlu bir şekilde gelip gidecekleri ve aynı zamanda maksimum faydayı sağlayacakları, ailelerimizin huzur ve güven duyacakları en uygun ve sağlıklı fiziki koşullarda çağın bize sunduğu en iyi eğitim ders araç-gereçleri, tedavi materyalleri ile donattığımız kurumumuzda sizlere en iyi hizmeti vermektedir.

MİSYONUMUZ

* Toplumsallaşmanın gereği olarak tüm bireylerin sosyal entegrasyonunu sağlamak.

* Fonksiyonel kapasitelerini belirleyip performanslarını en üst düzeye çıkarmak.

* Ulaşabileceğimiz maksimum sayıda bireye ulaşmak, bize ulaşabilen veya bizim ulaştığımız tüm bireylerin bağımsız yaşama atacakları her adımda YÜRÜTEÇ Özel Eğitim Merkezi olarak rehber olmak.